Достапни линкови

Атина: Грчката полиција разбила канал за илегална трговија со луѓе


Грчката полиција, како што јавија медиумите во Атина, разбила канал за илегална трговија и сексуална експлоатиција на жени на островот Лимнос, при што биле приведени две лица. Се додава дека групата била распостранета во Кавала и во некои села во северниот дел на Грција. Жените главно потекнувале од источноевропските земји.
XS
SM
MD
LG