Достапни линкови

Париз: Премиерот Црвенковски во посета на Франција


Македонскиот премиер Бранко Црвенковски, по покана од неговиот француски колега Жан Пјер Рафарен, од денеска ќе престојува во тридневна официјлна посета на Франција. Освен со премиерот Рафарен, предвидено е Црвенковски да оствари средби со претседателот на Сенатот Кристијан Понфле и со генералниот секретар на Организацијата за европска соработка и развој Доналд Џонстон. Премиерот Црвековски во француската Стопанска комора ќе говори за можностите за инвестирање во Македонија.
XS
SM
MD
LG