Достапни линкови

Басра: Двајца Ирачани загинаа во експлозија


Двајца Ирачани загинаа, а неколку британски војници се повредени во денешната експлозија во јужниот ирачки град Басра, јави арапската телевизија Ал Џазира. Телевизијата соопшти дека вчера во Тикрит, родното место на Садам Хусеин, исто така одекнала експлозија во која загинале двајца Ирачани. Бомбата била активирана во момент кога на патот минувала американска патрола.
XS
SM
MD
LG