Достапни линкови

Исламабад: Обраќање на парламентот на претседателот Мушараф


Претседателот на Пакистан Первез Мушараф денеска за прв пат по 1999 година кога со удар дојде на власт му се обрати на парламентот во Исламабад. Тој зборуваше за џихадот против екстремизмот и за подобрените односи со Индија. За време на 40 минутниот говор опозицијата со тупаници удираше по масите во знак на протест.
XS
SM
MD
LG