Достапни линкови

Сеул: САД во наредните три години ќе ги повлечат своите трупи од Сеул


Соединетите Држави во следниве три години ќе ги повлечат сите трупи од главниот град на Јужна Кореја Сеул каде што беа стационирани последниве 50 години. Според договорот 7-те илјади војници ке бидат преместени во друга база 70 километри јужно од Сеул.
XS
SM
MD
LG