Достапни линкови

Белград: Софтверската пиратерија во Србија намалена на 70 насто


Степенот на софтерската пиратерија во Србија во минатата година е намален од 99 на 70 насто, изјави преставник на Мајкрософт во Белград со оценка дека и тоа е успех. Имено во Европската Унија овој процент изнесува 30 насот.
XS
SM
MD
LG