Достапни линкови

Софија: Се помалиот пазар за дрога причина за судири во бугарското подземје


Се помалиот пазар за дрога е причина за острите судири во бугарското подземје, се вели во студијата на Софискиот центар за истражување на демократијата. Имено за последниве дванаесет месеци во Бугарија се убиени десетина лица поврзани со трговијата со хероин.
XS
SM
MD
LG