Достапни линкови

Вашингтон: Средба на американскиот секретар за одбрана со министерот за одбрана на Франција


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд синоќа во Вашингтон се состана со министерот за одбрана на Франција Мишел Алио Мари. Тоа е прва нејзина посета од почетокот на војната во Ирак. Франција, според агенциите, ја разгледува можноста да испрати воен контингент во Ирак веднаш по транзицијата на власта во таа земја.
XS
SM
MD
LG