Достапни линкови

Вашингтон: Разговори Буш - Бремер


Американскиот цивилен администратор во Ирак Пол Бремер денеска во Вашингтон ќе разговара со претседателот Џорџ Буш. До оваа средба доаѓа по вчерашните протести во Басра на кои е побарано новите ирачки власти да бидат избрани со директни избори, а не како што предлага Вашингтон, со индиректна селекција.
XS
SM
MD
LG