Достапни линкови

Тирана: Албанија се соочува со најголем бран емиграција


Албанското министерство за труд и социјални прашања соопшти дека Албанија моментално се соочува со најголемиот бран на емиграција. Како што е прецизирано, триесет и пет насто од работно активното албанско население се наоѓа надвор од границите на земјата.
XS
SM
MD
LG