Достапни линкови

Приштина: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер денеска престојува на Косово во посета на војниците на КФОР и на разговара со претставници на тамошните власти. Схефер, за време на вчерашната посета на Сараево, побара од босанските власти да вложат поголеми напори во апсењето на Радован Караџиќ.
XS
SM
MD
LG