Достапни линкови

Атина: Грчката православна црква одлучи да вложи протест за апсењето на Зоран Вранишковски


Грчката православна црква донесла одлука да вложи протест до шефот на македонското дипломатско претставништво во Атина Благоја Ханџиски во кој се изразува незадоволство од приведувањето на српскиот егзарх во Македонија Јован. Оваа информација, според Макфакс, била објавена по вчерашното заседние на Синодот на грчката црква во Атина.
XS
SM
MD
LG