Достапни линкови

Берлин: Германската економија го надминала дозволениот дефицит за три насто


Германската економија, најголема во Европа, според последните статистички податоци покажува дека дефицитот го надминал лимитот на евро-зоната за 3 проценти. Минатата година беше слаба и за јавната потрошувачка и капиталните инвестиции.
XS
SM
MD
LG