Достапни линкови

Пекинг: Средба на американскиот генерал Маерс и Џијанг Цемин


Воената соработка, борбата против тероризмот и Севрнокорејската нуклеарна програма беа главните теми на разговорите во Пекинг меѓу американскиот генерал Ричард Маерс и поранешниот кинески претседател а сега претседавач на централната воена комисија Џијанг Цемин. Двете страни, како што јавуваат агенциите ги потврдија позициите околу Тајван кој за Кина е одметната провинција.
XS
SM
MD
LG