Достапни линкови

Тбилиси: Посета на евро-комесарот Хавиер Солана


Евро-комесарот Хавиер Солана допатува во Грузија на разговори со новото раководство во Тбилиси по падот на режимот на едуард Шеврнадзе. Посетата е дел од турнеата на Солана која ги опфаќа и Иран и Авганистан.
XS
SM
MD
LG