Достапни линкови

Кабул: Истрелани ракети врз американска база, нема повредени


Неколку ракети беа истрелани врз американската база во источен Авганистан, но нема повредени. Според локалните власти ракетите паднале во поле во близина на аеродромот Кост 150 километри јужно од Кабул.
XS
SM
MD
LG