Достапни линкови

Москва: Иванов изјави дека Русија нема да брза со повлекување на трупите од Грузија


Рускиот министер за одбрана Сергеј Иванов денеска изјави дека Русија нема да брза со повлекувањето на своите трупи од Грузија и оти за затворањето на базите ќе биде потребно време. Соединетите Држави вчера и понудија на Русија финансиска помош за затворање на базите во Грузија.
XS
SM
MD
LG