Достапни линкови

Газа: Најмалку 4 загинати во самоубиствен напад


Најмалку 4 лица загинале, а 7-мина биле повредени при самоубиствен напад на главниот премин меѓу Појасот Газа и Израел. Според израелски извори, сите загинати се израелци, иако тој премин го користат илјадници палестинци кои работат во Израел. Одговорноста за нападот ја превзеле палестинските радикални организации Хамас и Ал Акса.
XS
SM
MD
LG