Достапни линкови

Бакуба: Двајца загинати во експлозија на автомобил


Во денешната експлозија на автомобил бомба пред полициска станица во ирачкиот град Бакуба загинале двајца минувачи, а 14 ирачки полицајци биле повредени. Американските сили рано изутрината во акцијата во градот Самара уапсиле четворица роднини на поранешниот потпретседател на Ирак Ибрахим Ал Дури, кој е еден од најбараните и за кого се верува дека стои зад нападите врз сојузничките сили.
XS
SM
MD
LG