Достапни линкови

Вашингтон: Сорос повтори дека е подготвен да потроши многу за Буш да не добие уште еден мандат


Американскиот бизнисмен Џорџ Сорос повтори дека е подготвен да потроши многу од неговото богатство во обидот актуелниот претседател Џорџ Буш да не добие уште еден манадат на претседалеските избори во ноември годинава. Тој соопшти дека веќе донирал неколку милиони долари за организациите кои вршат кампања против Буш. Сорос изјави дека доктрината на Буш за превентивни напади претставува опасност за Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG