Достапни линкови

Хаг: Продолжува судењето на Милошевиќ


Денеска во Хашкиот трибунал продолжува судењето против поранешниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ кој е обвинет за геноцид во Босна и за воени злосторства во Хрватска и на Косово. Судењето во изминативе три недели беше прекинато поради божиќните и новогодишните празници.
XS
SM
MD
LG