Достапни линкови

Пале: СФОР повторно изврши претрес на куќата на Караџиќ


Припадниците на СФОР во Босна во текот на изминатата ноќ повторно започнале претрес на куѓата на радован Караџиќ во населбата Криваце на Пале, соопшти портпаролот на Центарот за јавна безбедност на српско Сараево Мирослав Попара. Тој прецизира дека команданата на СФОР побара полицајци кои би ја надгледувале акцијата. СФОР денеска потврди дека во сличната акција од пред два дена, од куќата на Караџиќ бил пронајден одреден материјал од посебна важност за неговото апсење.
XS
SM
MD
LG