Достапни линкови

Тирана: Ден на жалост во Албанија


Во Албанија е денеска ден на жалост по загинувањето на 21 лице во водите на јужен Јадран во последната трагедија на криумчарење на луѓе. Повеќе од луѓето се замрзнале откако бродските машини откажаа на патот кон Италија. Преживеаа 11 лица, меѓу кои и двајцата криумчари на луѓе кои се уапсени.
XS
SM
MD
LG