Достапни линкови

Пекинг: Изолиран уште еден заболен од САРС


Кинеските здравствени власти изолираа уште еден човек заболен од Сарс. Ова е трет случај по официјалното завршување на епидемијата на оваа болест на респираторните органи во јули минатаат година од која умреа 800 луѓе од кои навеќе во Кина.
XS
SM
MD
LG