Достапни линкови

Монтреј: Самит на Организацијата на американските држави


Повеќе од 30 шефови на држави и влади ќе земат учество на самитот на Организацијата на Американските држави што започнува денеска во Монтереј – Мексико. На дневен ред се соработката во остварувањето слободна трговија, сузбивањето на корупцијата и борбата против тероризмот.
XS
SM
MD
LG