Достапни линкови

Отава: Седум починати од студ


Седум лица го загубија животот во Канада поради ниските температури кои во источните делови од државата се спуштиле и до минус 49 степени Целзиусови. Метереолошката служба соопшти сдека студениот бран ќе потрае и во наредните неколку дена. Таквите температури се исклучително пониски од просечните за овој месец.
XS
SM
MD
LG