Достапни линкови

Тел Авив: Отфрлено писмото на палестинските власти


Кабинетот на израелскиот премиер Ариел Шарон денеска го отфрли соопштението на палестинските власти за правото независно да се прогласи палестинска држава на Западниот брег, во Појасот Газа и во арапските квартови во Ерусалим, јави израелското воено радио.
XS
SM
MD
LG