Достапни линкови

Белград: Состанок за формирање нова републичка влада


Во Белград денеска ќе се одржи состанок на српските партии од така-наречениот демократски блок, посветен на формирањето на новата републичка влада. Преговорите веројатно влегуваат во завршна фаза бидејки во наредните денови се закажани седници на раководствата на тие партии на кои треба да бидат донесени дефинитивни одлуки околу евентуалното учество во новата српска влада.
XS
SM
MD
LG