Достапни линкови

Вашингтон: Намален степенот на готовност


Американската влада го намали степенот на готовност поради заканите од терористички напади, што беше во сила за време на божиќните и новогодишните празници. Секретарот за внатрешна безбедност Том Риџ, соопштувајки ја одлуката додаде дека високиот степен на готовност останува во воздушниот сообраќај.
XS
SM
MD
LG