Достапни линкови

Јонгбион: Посета на американска неофицијална делегација


Една американска неофицијална делегација, за прв пат по две години, го посети Северно-корејскиот нуклеарен центар Јонгбион, во кој, според тврдењата на Вашингтон, се произведува нуклеарно оружје. На делегацијата и беше дозволено да ги посети сите локации, изјави еден член на тимот, не соопштувајки други детали. До оваа посета доаѓа пред новата рунда преговори меѓу Соединетите Држави, Кина, Русија, Јапонија и двете Кореји за спорната нуклеарна програма на Пјонг Јанг.
XS
SM
MD
LG