Достапни линкови

Њујорк: Апел од ОН и Црвениот Крст за помош на настраданите од земјотресот во Бем


Обединетите Нации и Црвениот Крст апелираа да се соберат 73 милиони долари за жртвите на земјотресот што го погоди иранскиот град Бам каде што загинаа 30 илјади луѓе. Парите во следните три месеци би се користеле за медицинска помош, земјоделството, поправка на водоводот, и образованието.
XS
SM
MD
LG