Достапни линкови

Вашингтон: Буш идната недела ќе ја објави новата вселенска програма


Американскиот претседател Џорџ Буш планира идната недела да ја објави новата вселенска програма која вклучува испраќање американци на Месецот а потоа и на Марс. Според анонимни извори од Белата Куќа, Соединетите Држави планираат воспоставување база и постојано присуство на Месечината и мисија на Марс.
XS
SM
MD
LG