Достапни линкови

Багдад: Истрелани неколку ракети врз хотел во кој се сместени странци, нема повредени


Напаѓачите во Ирак денеска истрелаа неколку ракети врз хотел во Багдад во кој се сместени странци, но при тоа е причинета само мала материјална штета. Како што е соопштено, во текот на ноќта американските сили презеле голема операција во Тикрит, родното место на Садам Хусеин, при што се затворени 13 лица вмешани во напади врз коалиционите сили.
XS
SM
MD
LG