Достапни линкови

Берлин: Во Германија сто илјади невработени повеќе во споредба со лани


Во минатиот месец во Германија биле регистрирани 4 милиони и 316 илјади невработени, со што, како што соопшти Сојузното биро, стапката на невработеност изнесува 10,4 насто. Во споредба со истиот период лани, бројот на невработените во Германија се зголемил за 100 илјади.
XS
SM
MD
LG