Достапни линкови

Пакистан: Офанзива на пакистанската армија против терористички групи


Пакистанската армија започнала офанзива против терористички групи во близина на границата со Авганистан. Акцијата се одвивала во планинските предели каде што пред три месеца пакистанските сили убиле 8-мина припадници на Ал Каида, а 18-мина заробиле.
XS
SM
MD
LG