Достапни линкови

Рига: Газпром купи 33 насто од акциите на Литванија Гас


Литванската влада вчера го одобри договорот за продажба на една третина од акциите на Литванија Гас на рускиот Газпром. Според договорот, Русија се обврзала да ја снабдува Литванија со природен гас во наредните 10 години.
XS
SM
MD
LG