Достапни линкови

Вашингтон: Американските разузнавачи имале информации за планиран терористички напад на САД на Божиќ


Американската разузнавачка служба имала информации за планиран терористички напад во Соединетите Држави за време на Божиќ и тоа многу поголем од оној на 11-ти септември. Државниот секретар за безбедност Том Риџ изјави дека нападот требало да се случи од воздух врз неколку американски градови.
XS
SM
MD
LG