Достапни линкови

Багдад: Еден американски војник загина, 34 повредени во ракетен напад


Еден американски војник загинал, а 34-ца биле повредени при нападот со гранати врз еден американски камп западно од Багдад. Инаку, денеска ќе бидат ослободени првите 100 ирачки заробеници, од вкупно 500 колку што ќе бидат пуштени во знак на добра волја, соопшти американскиот цивилен администратор Пол Бремер. Сојузничките сили во Ирак држат над 10 илјади затвореници.
XS
SM
MD
LG