Достапни линкови

Стокхолм: Миајло Михајловиќ го призна убиството на Ана Линд


Осомничениот за убиството на шведската министерка за надворешни работи Ана Линд, како што изјави неговиот адвокат, го признал злосторството. Станува збор за дваесет и пет годишниот Миајло Миајловиќ кој за време на апсењето тврдеше дека нема ништо со атентатот. Ана Линд на десетти септември минатата година беше избодена со нож во една продавница во Стокхолм.
XS
SM
MD
LG