Достапни линкови

Западен Брег: Убиени тројца Палестинци


Израелските војници денеска убиле тројца палестинци на Западениот Брег. Агенциите јавуваат дека до ова дошло во текот на акцијата за апсење на припадници на милитантната група ХАМАС.
XS
SM
MD
LG