Достапни линкови

Кандахар: Најмалку осум загинати во експлозија на бомба


Во експлозија на бомба во Кандахар – јужен Авганистан, според полицијата, загинаа најмалку 8, а се повредени 7 лица. Асошиетед прес јави дека станува збор за авганистанци кои во моментот се движеле по улицата каде што се случила експлозијата. Во Кандахар, од друга страна со огнено оружје и граната е нападната канцеларијата на Комеасриатот за бегалци на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG