Достапни линкови

Вашингтон: Буш ги продолжи санкциите кон Либија


Американскиот претседател Џорџ Буш ги продолжи санкциите кон Либија и покрај тоа што Триполи минатиот месец соопшти дека ја напушта програмата за производство на оружје за масовно уништување. Во соопштението потпишано од претседателот Буш се поздравува одлуката на Либија, но се бара верификација на конкретни чекори во таа насока.
XS
SM
MD
LG