Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа нуди запирање на тестовите за производство нуклеарно оружје


Северна Кореја денеска соопшти дека понудила стопирање на тестовите за производство на нуклеарно оружје како дел од концесиите спрема Соединетите Држави. За возврат Пјонгјанг бара американска помош и иземање од листата на земјите обвинетити дека го спонзорираат тероризмот. Ова соопштение доаѓа пред започнувањето на втората рунда разговори за северно корејската нуклеарна криза што треба да бидат одржани во текот на овој месец.
XS
SM
MD
LG