Достапни линкови

Лондон: Британскиот кралски иследник започнува официјална истрага за смртта на Дијана


Британскиот кралски иследник денеска започнува официјална истрага за смрта на Принцезата Дијана паралелно со француската истрага. Имено Дијана, која се разведе од пресолонаследникот Чарлс, официјално загина во сообраќајна несреќа во Париз 1997 година заедно со нејзиното момче Доди Ал Фаед. Нивниот возач бил под дејство на алкохол и возел брзо што била причината за несреќата. Меѓутоа, јавноста се сомнева дека станува збор за убиство на Дијана и Ал Фаед.
XS
SM
MD
LG