Достапни линкови

Пекинг: Уништување на цивет-мачки што го пренесувале вирусот САРС


Во Кина започна уништување на таканаречените цивет – мачки за кои се смета дека го пренесувале вирусот Сарс од кој животот го загубија 800 луѓе претежно од Азија. Убивањето на овој тип мачки започна откако беше потврдено дека еден маж заболел од САРС во провинцијата Гуандонг.
XS
SM
MD
LG