Достапни линкови

Пекинг: Регистриран нов случај на САРС


Кинеското министерство за здравство денеска потврди дека во јужната провинција Гуангдонг е регистриран нов случај на болеста Сарс. Од појавата на овој вирус во ноември 2002-та година, во светот од Сарс умреа околу 800 луѓе.
XS
SM
MD
LG