Достапни линкови

Вашингтон: Нови мерки за влез во САД


Американските власти од денеска започнаа со примената на новите мерки за влез во земјата, кои подразбираат фотографирање и земање отисоци. Овие безбедносни мерки на аеродромите и пристаништата во Соединетите Држави нема да важат само за посетителите од земјите на кои не им е потребна американска виза.
XS
SM
MD
LG