Достапни линкови

Катар: Објавена нова аудио порака на Осама Бин Ладен


Арапската телевизиска станица Ал Џезеира синоќа емитуваше аудио порака, наводно на Осама Бин Ладен, во која тој повторно ги повикува муслиманите да се борат против американската окупација на Ирак. Британскиот министер за надворешни работи Џек Строу оцени дека снимката веројатно е автентична, но оти британската влада сеуште нема потврда. Американски претставници соопштија дека ЦИА ја испитува аудио пораката за да утврди дали гласот е на Осама Бин Ладен.
XS
SM
MD
LG