Достапни линкови

Исламабад: Средба на пакистанскиот претседател и индискиот премиер


Пакистанскиот претседател Первез Мушараф и индискиот премиер Атал Вачпаји разговарале денеска во Исламабад, што е прва нивна средба од јули 2001-ва година. Како што е соопштено, средбата, која се одржала во рамките на самитот на земјите од Јужна Азија, минала во добра атмосфера. Индија и Пакистан во 2002-та година беа на работ на нуклеарна војна поради долгогодишниот спор околу Кашмир.
XS
SM
MD
LG