Достапни линкови

Западен Брег: Тројца Палестинци убиени


Тројца палестинци, меѓу нив и едно момче, биле убиени денеска откако израелските сили отвориле оган врз демонстрантите во градот Наблус на Западниот Брег. Израелската армија соопшти дека војниците пукале со цел да се одбранат од палестинците кои нападнале едно нивно оклопно возило.
XS
SM
MD
LG